تیم تخصصی سایبرتک

یکی از دغدغه های مهم کسب و کارهای آنلاین، نبودن یک تیم متخصص در کنارشون هست، تیمی که بتونه مسیر درستی رو برای توسعه و رشدشون ترسیم کنه. اعتبار ما برامون ارزشمنده، به همین دلیل تمام تلاش خودمون رو برای کسب رضایت مشتریان به کار می گیریم.

 

اطلاعات تماس

سایبرتک

اهمیت ارتباط تیم در دوران پاندمی

اهمیت ارتباط تیم

براساس گزارش وضعیت مارکتینگ ۲۰۲۱، از نظر ۷۵٪ مارکترها، دوران پاندمی همکاری‌ها و ارتباطات موجود در محل کارشون رو برای همیشه تغییر داده. بیاید در مورد مزایا و معایب این قضیه کمی صحبت کنیم.

من در زندگی معمولاً بخش مثبت چیزها و نیمهٔ پر لیوان رو می‌بینم. البته واقع‌بینی رو چاشنی این مثبت‌نگری می‌کنم چون مثبت‌نگری سمی برای هیچ‌کس سودی نداره.

پیش‌نمایش در زبانهٔ تازه

در طول پاندمی هم سعی کردم نکات مثبت شرایط رو ببینم و خیلی روزها انجام این کار بسیار سخت بوده (حتی برای من).

حالا بیاید نگاهی به تأثیرات مثبت پاندمی روی هم‌سویی تیم بندازیم.

اهمیت ارتباط تیم

کار راه دور: تغییر فرهنگ ارتباط

تیم Convince & Convert، از وقتی‌که در سال ۲۰۰۸ توسط جی بیر تأسیس شد، به‌صورت مجازی کار کرده. ما در طول این ۱۳ سال، اعضای تیمی رو از نیویورک تا لس آنجلس، از پورتلند تا اورلندو و جاهای دیگه داشتیم. کار ما بر مبنای مدیریت وظایف از خونه در محدوده‌های زمانی متفاوته و سالی فقط یک بار همدیگه رو می‌بینیم.

ما با علم به این شرایط وارد خونوادهٔ C&C شدیم؛ بعضی‌های به‌راحتی خودشون رو با این شرایط وفق دادن و بعضی‌های دیگه برای کار راه دور برنامه‌ریزی و خودشون رو آماده کردن.

یک ویژگی مشترک در طول این ده سال این بوده که هر کدوم از ما همچنان مشتاق و به‌دنبال ارتباط با همکارانمون بودیم. همیشه با هم چت می‌کنیم و جلسات مجازی خوشحالی ماهانه رو برگزار می‌کنیم. ما از این راه دور، حتی در نبود پاندمی هم فرهنگی از ارتباطات رو پایه‌ریزی کردیم. برای نگه‌داری این ارتباط، نیاز به هدف‌گذاری و تلاشه ولی بدون وجود این مسئله، تیممون به اینجایی که هست نمی‌رسید.

اهمیت ارتباط تیم

تقاطع زندگی حرفه‌ای و شخصی

اخیراً تحقیقی رو در مورد هم‌سویی تیم با Ascend2 انجام دادیم و از نتایج شوکه شدیم. تیم‌های ۷۶٪ از پاسخ‌دهنده‌ها کاملاً با هم ادغام شده بودن.

کلمهٔ «ادغام» اینجا اهمیت خاصی داره. آیا برداشت ما از «ادغام» در طول پاندمی تغییر کرده؟ پیش از پاندمی، ادغام به معنی یک ساعت از هفته، دور میز کنفرانس بود که در طول اون دستورهای جلسه و آپدیت‌ها به‌ترتیب عنوان و درنهایت هم به همهمهٔ بین کارکنان ختم می‌شد.

ولی حالا به‌خاطر گسترش کار از منزل، خوب یا بد همه از طریق ویدئو کنفرانس، واقعاً داخل خونهٔ همدیگه هستن. چیزی که قبلاً در حد «سلام‌کردن» در راه‌روهای اداره بود، الآن شامل دیدار با فرزند خونواده، شنیدن زنگ خونهٔ همدیگه و این چیزها شده. ما مجبور شدیم که در شرایط خونهٔ همدیگه ادغام بشیم.

ما با ابعاد جدیدی از همکارهامون آشنا شدیم. زندگی اون‌ها رو خارج از محل کار شاهد بودیم و همگی تحت‌تأثیر تغییرات جهانی در زمینهٔ چگونگی کار، خرید و نگرشمون نسبت‌به سلامتمون قرار گرفتیم.

تقاطع زندگی حرفه‌ای و شخصی ما پیش از این به اینصورت وجود نداشت و من معتقدم خیلی از تیم‌ها از این ادغام به‌شکل مفیدی بهره بردن.

اهمیت ارتباط تیم

اهمیت ارتباط تیم

همدلی به‌خاطر هنجارهای جدید افزایش پیدا کرده

در دنیای جدید، انسانیت اعضای تیم بیشتر خودش رو نشون داده. با وجود کووید، افراد خیلی بیشتر با همدیگه همدلی می‌کنن و همگی مجبور شدیم که زندگی و کارمون رو با شرایط دیگران تطبیق بدیم.

در زمان تعطیلی‌ها، هر سازمانی «متوجه شد» که چطور معاشرت بکنه، ارتباط برقرار بکنه و به کارش ادامه بده. در ۱۸ ماه گذشته، هرکسی به‌اجبار خونه‌ش رو به محل کار تبدیل کرد و در نهایت هم در این زمینه موفق شد.

برای من جالبه که کار از خونه، اغلب باعث ایجاد درک عمیق از توانایی‌های همدیگه می‌شه و به ارتباط برقرار کردن و ادغام منجر می‌شه. ما در این پاندمی تاریخی تغییردهندهٔ زندگی، شاهد بودیم که چطور هرکدوممون، فضای کار خونگی و حواس‌پرتی‌های خارجی جدید رو مدیریت کردیم.

از خیلی از مشتری‌ها شنیدم که به تیمشون افتخار می‌کنن و کار از خونه رو ادامه خواهند داد؛ چون نسبت به گذشته،  در زمینهٔ موفقیت و هم‌سویی اهداف موفق‌تر عمل کردن.

اهمیت ارتباط تیم

ارتباط تیمتون رو در اولویت قرار بدید

ما از این سوال «چطور دو تیم رو ادغام کنیم» به اولویت‌بندی و استفاده از تکنولوژی‌ای رسیدیم که ادغام با تیم‌های دیگهٔ سازمان رو افزایش می‌ده.

در زندگی کاری پیش از پاندمی، در جلساتمون در مورد اهداف مشترکمون و هم‌سویی تیم‌ها صحبت می‌کردیم ولی حالا همگی به نقطهٔ مشترکی رسیدیم و بیشتر در مورد احوالات و سلامت همدیگه می‌پرسیم. این معنای جدیدی رو به انسان‌ها بخشیده و ما و تیم‌ها رو به‌هم نزدیک کرده.

شاید این به‌نظرتون مثل یک آرمان‌شهر بیاد و به تجربیات شغلی شما نزدیک نباشه ولی واقعاً صدها سازمان برای همکاری وجود دارن که اهدافشون رو هم‌سو کردن، به فرهنگی انسانی معتقدن و از ارتباط بین تیم‌ها حمایت می‌کنن. سعی کنید چنین تیم‌هایی رو پیدا کنید.

اگه هدایت‌کنندهٔ یک سازمانید، باید الگوی افراد باشید. شما وظیفه دارید که کارمندهاتون رو به‌هم مرتبط و هم‌سوشون کنید. وظیفه دارید که صادقانه عمل کنید و با یک به یک اعضای تیمتون ارتباط برقرار کنید. دنیا همچنان در عذابه و وقتی بهترین اعضای تیمتون رو به‌هم مرتبط بکنید و تنهاشون نذارید، بهره‌وری و موفقیتتون بیش از اونچه که در ذهن دارید افزایش خواهد یافت.

اهمیت ارتباط تیم

برای دیدن منبع این مقاله، اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مقالات بیشتر، اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر